MKS Szkuner – podsumowanie sezonu 2010

W sobotę 12 listopada 2010r. młodzi żeglarze, oraz lekkoatleci spotkali się na podsumowaniu sezonu sportowego 2010. Na spotkanie przybyli również ich rodzice. Dla wszystkich przygotowany został słodki poczęstunek.

Zarząd Klubu przedstawił informację o działalności sportowo  – wychowawczej w 2010r , jak również zamierzenia na rok przyszły. W 2011 roku odbędą się 40 – jubileuszowe Regaty o Puchar Leonida Teligi. Zarząd MKS „SZKUNER” podjął działania, aby jubileuszowe regaty miały odpowiednią oprawę. Regaty o Puchar L. Teligi są jednymi z najstarszych regat w naszym kraju i posiadają ogromny dorobek sportowy i wychowawczy. Zarząd klubu liczy na wsparcie władz samorządowych gminy, powiatu i województwa, oraz sponsorów.

Kolejnym punktem podsumowania było wręczenie dyplomów, nagród i upominków członkom sekcji żeglarskiej i lekkoatletycznej za wyniki osiągnięte w 2010 roku , oraz całoroczną pracę.

Informacja o działalności sportowo- -wychowawczej
w Międzyszkolnym Klubie sportowym Szkuner w Myśliborzu w roku 2010

Głównym celem szkoleniowym było przygotowanie żeglarzy i lekkoatletów do Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego oraz Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławie.

W realizacji uczestniczyło 28 żeglarzy i lekkoatletów zajęcia szkoleniowe prowadzili w sekcji żeglarskiej: Ryszard Szymczyk (Cadet i Laser), Bartosz Mockałło (Windsurfing), Andrzej Serafin (szkółka żeglarska – Optimist) i Zbigniew Cielecki w sekcji lekkoatletycznej.

Międzyszkolny Klub Sportowy „SZKUNER” w 2010 roku zorganizował:

  • Obóz zimowy w Szklarskiej Porębie
  • Wyjazdy na regaty eliminacyjne do finałów OOM w klasach Cadet, Laser 4,7, Big-Techno
  • Regaty żeglarskie: Regaty Otwarcia Sezonu, Regaty o Puchar Wiosny, XXXiX o Puchar Leonida Teligi, Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego, Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w klasach Cadet, Ok.-Dinghy, 420, Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Myśliborskiego, Regaty o Puchar Jesieni, Regaty Zakończenia Sezonu

Klub był też jednym z wielu organizatorów „Dni Białych żagli”, Motorowodnych Mistrzostw Europy, Międzynarodowych Warsztatów Nurkowych

Do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławie Zakwalifikowały się cztery załogi, 3 załogi w klasie Cadet, oraz jedna w klasie Laser 4,7.

Wyniki w klasie laser 4,7

  • Maksym Kulicki zajął 9 miejsce

Wyniki w klasie Cadet:

  • Sławomir Patroś, Hubert Brzeziński – 16 miejsce,
  • Grzegorz Zając, Dawid Kasprzak – 19 miejsce
  • Andżelika Frańczuk, Dominika Żebrowska – 13 miejsce

W Mistrzostwach Okręgu Zachodniopomorskiego i Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w żeglarstwie nasi żeglarze zdobyli 5 medali:

  • złoty medal Andżelika Frańczuk, Dominika Żebrowska w klasie Cadet
  • srebrny medal Katarzyna Grabda, Emilia Rutkowska w klasie Cadet
  • brązowy medal Sławomir Patroś, Hubert Brzeziński w klasie Cadet
  • brązowy medal Maksym Kulicki w klasie Laser 4,7
  • brązowy medal Maksym Kulicki w klasie Ok.- Dinghy

WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW SEKCJI LEKKOATLETYCZNEJ MKS „SZKUNER” W MYŚLIBORZU

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w biegach przełajowych -Stargard Szcz. – 06 marca 2010

  • 1500m mł. – 1 miejsce – Szymon Cielecki
  • 2000m jun.mł. – 2miejsce – Mateusz Gącik
  • 1000m mł. – 9 miejsce – Paulina Blank

Mistrzostwa Makroregionu w biegach przełajowych – Żagań 13 marca 2010

  • 7 miejsce  i awans do OOM w Chorzowie – Mateusz Gącik.

OOM w biegach Przełajowych – Chorzów – 04 kwietnia 2010

  • 2500m – 38 miejsce – Mateusz Gącik

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego UKS i MKS w l.a. – Gryfino 24 kwietnia 2010

100m mł.

  • 3 miejsce – Jakub Nowakowski, 5 miejsce – Adam Cichocki

100m jun.mł.

  • 3 miejsce – Kamil Szymczak

300m jun.mł.

  • 2 miejsce – Mateusz Gącik, 5 miejsce – Robert Aleksandrowicz

300m mł.

  • 4m. Damian Kierasiński

Skok w dal mł.

  • 2 miejsce – Kinga Koczara

600m mł.

  • 4 miejsce – Paulina Blank

1000m mł.

  • 2 miejsce – Szymon Cielecki, 6miejsce m. Arkadiusz Osiecki.

Pchnięcie kulą

  • 6 miejsce – Bartosz Łoziński

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego juniorów i juniorów młodszych – Szczecin 15-16 maja 2010

  • 800m – 1 miejsce – Mateusz Gącik

XVI OOM w l.a. – Zielona Góra – 23-25 lipca 2010

  • 800m – 6 miejsce – Mateusz Gącik

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodzików w l.a. – Koszalin – 04 września 2010

  • 2000m – 1 miejsce – Szymon Cielecki
  • 1000m – 5 miejsce – Klaudia Niedużak

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików POZNAŃ – 11 września 2010

  • 2000m – 5 miejsce – Szymon Cielecki

informacje i aktualności dotyczące Międzyszkolnego Klubu Sportowego „SZKUNER” można znaleźć na   www.szkuner.nazwa.pl

Author: RafS

W 2004 roku przyszło mu do głowy stworzyć Spacerkiem po Myśliborzu - efekty widzimy do dziś;-)

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.